A A A K K K
для людей із порушенням зору
Звенигородська районна рада
Черкаська область

ПОРЯДОК замовлення, видачі та обліку номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються на індивідуальне замовлення їх власників

Дата: 14.05.2016 10:10
Кількість переглядів: 2399

Індивідуальні номерні знаки замовляються лише на транспортні засоби, які пройшли державну реєстрацію у територіальних органах з надання сервісних послуг МВС відповідно до вимог 

Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2009 року № 1341).

Індивідуальні номерні знаки дійсні виключно на території України. Для участі в міжнародному русі використовуються номерні знаки, що відповідають вимогам Конвенції про дорожній рух.

Комбіноване (змішане) використання реєстраційних номерних знаків транспортних засобів та індивідуальних номерних знаків, закріплених за певним транспортним засобом, забороняється.

 Індивідуальні номерні знаки повинні відповідати вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2000 року № 1081 «Про запровадження номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників» та чинним стандартам.

 На індивідуальні номерні знаки забороняється наносити:

1) написи дискримінаційного характеру за ознаками мови, расової та національної належності, ставлення до релігії;

2) написи ненормативного походження;

3) логотипи, символіку, абревіатури або скорочені назви установ, громадських організацій, підприємств тощо без їх письмової згоди (на індивідуальні номерні знаки транспортних засобів, що належать фізичним особам). Для нанесення зазначеної інформації необхідно надати установчі або статутні документи організації, а для нанесення на індивідуальні номерні знаки символіки - документи, які засвідчують реєстрацію символіки в установленому законодавством порядку, та копію посвідчення члена цієї організації;

4) інші дискримінаційні написи за ознаками соціального й майнового стану, статі, освіти, роду та характеру занять, місця проживання.

 Забороняється також використовувати чи імітувати зображення Державного Герба України або Державного Прапора України (крім символів державної належності, передбачених чинними стандартами, державних символів інших країн та міжнародних організацій), офіційні назви органів державної влади України або їх скорочені найменування, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

  У разі якщо індивідуальний номерний знак починається з двох окремих літер, їх сполучення не повинно збігатися з літеросполукою, що використовується для позначення адміністративно-територіальної належності.

  За одним транспортним засобом може бути закріплено лише один комплект індивідуальних номерних знаків.

   Використання індивідуальних номерних знаків на транспортних засобах без відповідного оформлення в уповноваженому підрозділі МВС забороняється.

   Вартість послуг, що надаються територіальними органами з надання сервісних послуг МВС, при замовленні, видачі та обліку індивідуальних номерних знаків визначається постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання».

Вартість виготовлення номерного знака на індивідуальне замовлення власника транспортного засобу визначається відповідно до вимог законодавства.

  Порядок замовлення, видачі та обліку індивідуальних номерних знаків

1. Для замовлення індивідуального номерного знака власник транспортного засобу (юридична або фізична особа) або уповноважена ним особа (далі - замовник) особисто подає до Головного сервісного центру МВС (далі - ГСЦ МВС) або територіального сервісного центру МВС (далі - ТСЦ МВС) такі документи:

1) заяву про встановлення можливості оформлення індивідуального номерного знака (додаток 1);

2) заяву про забезпечення виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків (додаток 2);

3) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу або його копію;

4) довіреність, оформлену в установленому законодавством порядку (за потреби);

5) паспортний документ - документ, виданий уповноваженими державними органами України чи іншої держави або статутними ООН, що підтверджує громадянство, посвідчує особу пред’явника, дає право на в’їзд або виїзд з держави і визнаний Україною;

6) засвідчену в установленому порядку копію документа, що підтверджує державну реєстрацію символіки або логотипа юридичної особи (у разі нанесення логотипа або символіки на індивідуальний номерний знак);

7) копію посвідчення члена громадського об’єднання, юридичної особи, логотип яких буде нанесено на індивідуальний номерний знак (за потреби).

 Заява про встановлення можливості оформлення індивідуального номерного знака реєструється посадовою особою ГСЦ МВС або ТСЦ МВС після перевірки правильності її заповнення.

 З метою виключення повторного замовлення комплекту індивідуальних номерних знаків посадова особа ГСЦ МВС на підставі заяви про встановлення можливості оформлення індивідуального номерного знака перевіряє в Єдиному державному реєстрі МВС напис, який планується нанести, за переліком написів, замовлених у регіоні, в якому зареєстрований транспортний засіб власника.

Якщо під час перевірки встановлено повторність замовлення комплекту індивідуальних номерних знаків, замовнику надається письмова відповідь про неможливість його замовлення.

 При прийомі заяви про забезпечення виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків посадова особа ГСЦ МВС або ТСЦ МВС перевіряє за Єдиним державним реєстром МВС відомості про транспортний засіб, а також про його власника.

Якщо при перевірці за Єдиним державним реєстром МВС буде встановлено наявність обмеження щодо транспортного засобу або перебування власника в розшуку, посадова особа ГСЦ МВС або ТСЦ МВС інформує про цей факт територіальний підрозділ Національної поліції України для відповідного реагування.

 Посадова особа, яка приймає заяву про забезпечення виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків, погоджує із замовником макет індивідуального номерного знака у двох примірниках.

Макет індивідуального номерного знака розробляється посадовою особою ГСЦ МВС та затверджується керівником уповноваженого структурного підрозділу ГСЦ МВС після погодження із замовником.

 Для забезпечення виготовлення індивідуальних номерних знаків замовник оплачує вартість комплекту номерних знаків і послуг територіального органу з надання сервісних послуг МВС.

Платіжний документ долучається до заяви про забезпечення виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків.

 У разі оформлення відповідних заяв у ТСЦ МВС отримані від замовника документи, визначені в пункті 1 цього розділу, погоджений макет індивідуального номерного знака у двох примірниках та документ, що підтверджує оплату вартості комплекту номерних знаків і послуг територіального органу з надання сервісних послуг МВС, направляються до ГСЦ МВС.

 Строк виготовлення індивідуальних номерних знаків установлюється до одного місяця з моменту передачі одного примірника затвердженого макета індивідуального номерного знака виробникові для виготовлення комплекту номерних знаків.

 Після виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків посадова особа ГСЦ МВС готує довідку про оформлення номерного знака, виготовленого на індивідуальне замовлення

 Отримання індивідуальних номерних знаків та довідки здійснюється замовником або уповноваженою ним особою (при наданні визначених чинним законодавством документів, що підтверджують її повноваження) в ГСЦ МВС.

 Відомості про власника, видачу індивідуального номерного знака та транспортний засіб вносяться до Єдиного державного реєстру МВС.

 Для реєстрації індивідуальних номерних знаків замовник протягом 10 діб повинен подати довідку до ТСЦ МВС. При цьому свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу підлягає заміні, а в графу «Особливі відмітки» нового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу вноситься інформація про індивідуальні номерні знаки.

 У разі зняття з обліку транспортного засобу, за яким було закріплено індивідуальний номерний знак, знак числиться за його власником.

 Перезакріплення індивідуальних номерних знаків

 Власник індивідуального номерного знака може перезакріпити його за іншим належним йому транспортним засобом або передати його іншому власникові. Для цього замовник подає до ГСЦ МВС або ТСЦ МВС такі документи:

1) заяву про перезакріплення індивідуального номерного знака (додаток 7);

2) документи, зазначені в підпунктах 3-7 пункту 1 розділу ІІ цього Порядку;

3) у разі передачі індивідуального номерного знака іншому власникові - письмову згоду власника індивідуального номерного знака на передачу його іншому власникові (якщо власник не присутній при поданні заяви, така письмова згода повинна бути нотаріально засвідчена).

Даний порядок затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України 
№ 174 від 11.03.2016 

В.о. начальника ТСЦ № 7143 РСЦ МВС в Черкаській областіПетров О.Є.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь