Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

ТЕПЕР БЕЗ ІСПИТІВ !

Переглядів: 453

В березні місяці поточного року Арсен Аваков виступив з заявою про те, що зовсім скоро українці, які проживають в Італії зможуть обміняти свої водійські посвідчення без іспитів. Адже, 17 березня Кабінет Міністрів України затвердив Угоду між урядами України та Італії про взаємне визнання та обмін водійських посвідчень. 29 травня, вступила в силу ратифікована угода, яка була підписана між Італією та Україною.

 

Тепер громадяни України, які легально проживають в Італії, а також громадяни Італії, які, відповідно, проживають легально в Україні, будуть мати змогу обміняти свої національні водійські посвідчення на аналогічні документи країни проживання.
         Дія угоди поширюється на громадян України, які:
•легально проживають в Італії
• є резидентами країни менше чотирьох років,
• мають дійсні українські посвідчення водія.
Обмеження:
• обміну не підлягають недійсні або підроблені документи;
• громадяни, які за станом здоров'я не можуть керувати автотранспортом, не зможуть скористатися процедурою обміну прав;
• обмін обмежується лише тими категоріями автотранспорту, які вказані в національних правах.
       Також був підкреслений і той факт, що нова угода не скасовує норму закону, згідно з якою українці в Італії та італійці в Україні, не мають права користуватися національними водійськими посвідченнями більше року після отримання офіційної реєстрації. Однак тепер обмін буде здійснюватися без здачі теоретичного і практичного іспитів і, відповідно, без витрат на їх оплату.
      "Процедура обміну буде займати певний час, оскільки для з'ясування дійсності документів буде проводитися спеціальна перевірка. При видачі нового італійського водійського посвідчення, українське буде вилучатися"- зазначив Арсен Аваков. Відповідно, італійці будуть здавати національний документ при отриманні українського. Для громадян України обмін проводитиметься на території Італії в представництвах Автоінспекції за місцем проживання.Начальник ТСЦ №7143
                                                                                                           О.Є. Петров

 

« повернутися до списку новин