A A A K K K
для людей із порушенням зору
Звенигородська районна рада
Черкаська область

Новостворені ФОП платники єдиного податку сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску

Дата: 21.07.2016 10:23
Кількість переглядів: 764

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці платники єдиного податку

 

.Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція №449), такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.

Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.Для зазначеної категорії платників єдиний внесок встановлюється у розмірі 22% суми, що визначається такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір єдиного внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.Обов’язки платників єдиного внеску виникають, зокрема, у фізичних осіб-підприємці платників єдиного податку з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України від 15.05.2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Відтак новостворені фізичні особи-підприємці платники єдиного податку сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць, в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. При цьому платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.

Які пільги фіскальні органи врахують при нарахуванні податку на нерухомість

 

Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни, зокрема, до ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які набрали чинності з 01.01.2016.Відповідно до ст. 266 ПКУ, що діяла з 01.01.2015 до 31.12.2015 включно, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб у 2016 році, за звітний 2015 рік, буде нараховуватись контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) виходячи із сумарної загальної площі об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх частки за ставками, встановленими рішенням сільської, селищної або міської ради на 2015 рік. При цьому розмір, встановлених ставок не може перевищувати 2 відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Cтосовно об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, то обчислення суми податку здійснюватиметься контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного об’єкта нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку. При цьому ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості у 2015 році не можуть перевищувати 1 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 м2 для об’єктів нежитлової нерухомості (п. 33 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).

Відзначимо, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток, що перебувають у власності платника податку, зменшується:а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м2;б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м2;в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 м2.Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.Сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

Варто зазначити, що пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:- об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;- об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності). Oргани місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості відомості стосовно наданих ними пільг.

 

 

Обмеження для платників єдиного податку першої групи

 

До першої групи платників єдиного податку належать фізичні особи-підприємці: - які не використовують працю найманих осіб; - які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню.Відповідно до п. 291.7 ст. 291 Податкового кодексу України до таких побутових послуг населенню відносяться виготовлення взуття за індивідуальним замовленням, а також послуги з його ремонту, виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням, виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням; виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням, виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням, виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням, виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням, додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням, послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів, виготовлення та в’язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням, а також послуги з їх ремонту, виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням та послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів, виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням та ремонт шкіряних галантерейних та дорожніх виробів, виготовлення меблів за індивідуальним замовленням, послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів, виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням, послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури, послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів, послуги з ремонту годинників, велосипедів, послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів, виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням, послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів, виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням та послуги з ремонту ювелірних виробів, прокат речей особистого користування та побутових товарів, послуги з виконання фоторобіт, оброблення плівок, послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів, послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів, вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням, послуги перукарень, ритуальні послуги, послуги, пов’язані з сільським та лісовим господарством,  послуги домашньої прислуги, а також послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням;- та фізичні особи-підприємці, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує  300 000 гривень.

 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник Звенигородської ОДПІ

ГУ ДФС у Черкаській області                                               А.А. Мовчан

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь