Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

Погода у листопаді на Звенигородщині

Переглядів: 597

 Листопад – місяць переходу до зимового режиму погоди. Так по багаторічних даних метеостанції Звенигородка в середньому  26.11 відбувається стійкий перехід середньодобової температури через 0º – починається зима. Найчастіше в Звенигородському районі  листопад це місяць негоди, місяць довгих і темних ночей,  температури вдень ще позитивні, але вночі вже переважають морози. Листопад – найскладніший місяць року щодо мінливості погоди та кількості небезпечних явищ, які до того ж можуть спостерігатися в комплексі.

 

Середня дата появи снігового покриву – 22.11, але частіше він ще нестійкий. Звичайно, в другій половині листопада з встановленням морозів і при відсутності снігу, грунт промерзає на 8 см.  Льодоутворення на річках та водосховищі найчастіше починається наприкінці листопаду – початку грудня.

Листопад 2015 року очікується теплим та із опадами в межах норми. За розрахунками, середня температура місяця прогнозується +3º (при нормі +1.9º), опадів 40 мм (при нормі 45 мм).
При цьому, в перші 10 днів місяця, під впливом антициклону переважатиме суха та тепла погода, потім за керування погодою візьмуться циклони, які один за одним переміщуватимуться із заходу на схід. В другій половині листопада погодні умови будуть мінливими з частими переходами температури через 0º, у супроводі опадів у вигляді снігу та дощу.


Начальник метеостанції Звенигородка       Т.А.Лисенко

« повернутися до списку новин