Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

  20 січня біля  пам’ятника Т.Г. Шевченка відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня Соборності України.

Переглядів: 660

  На урочистостях були присутні голова районної ради Кучер В.П.  голова райдержадміністрації  Довбуш В.М., етнограф, краєзнавець, заслужений працівник культури України Мицик В.Ф., науковий співробітник Звенигородського краєзнавчого музею Лячинський С.С.  та отець Василь.

 

      З привітальним словом виступив голова районної ради Кучер В.П. який зокрема  промовив , що День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як величне національне  свято - День Соборності  України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Зараз Україна як ніколи відчуває необхіднісь єдності та Соборності аби перемогти зовнішнього ворога та навести лад у державі, яка з покон віків виборювала своє право на самостійність. Привітав всіх присутніх з нагоди Дня Собороності України, побажав щастя, здоровя, добробуту, злагоди миру та спокою.

     Всі  присутні зробити коло єднання навколо пам’ятника Т. Г. Шевченка. Після, керівники району поклали квіти до підніжжя Пам’ятного знаку та схилили голови на знак вдячності та пам’яті про тих хто поліг за незалежність та соборність нашої землі. Усі присутні взяли участь у  молебні за мир та єдність України.

« повернутися до списку новин