Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

Строки сівби

Переглядів: 457

З настанням весни щоразу постає питання про строки сівби теплолюбних культур. Надто ранній посів  призводить до того, що насіння потрапляючи в холодний грунт, загниває і втрачає  схожість.

 

Запізнення з сівбою не дає змоги використати хорошу весняну зволоженість верхніх шарів грунту при проростанні насіння. Проростання насіння і поява нормальних сходів кожної культури відбувається при певній оптимальній для неї, температури грунту на глибині загортання насіння. Наводимо показники температури грунту для оптимальних строків сівби теплолюбних культур:

  

Культура

Початкова температура проростання насіння

(в градусах)

Середньодобова температура грунту на глибині загортання насіння, при якій доцільно висівати (в градусах)

Кукурудза,просо,сорго

8-10

10-12

Цукрові буряки

4-5

6-7

Картопля

7-8

8-10

Квасоля

8-10

12-15

Томати

14-16

14-16

Огірки

13-15

13-15

Розвиток ранніх ярих зернових та зернобобових культур починається при температурі 3-5 градусів. Тому  сприятливі умови для початку їх сівби настають одразу, як тільки техніка зможе працювати в полі. Температуру грунту на полях можна вимірювати термометром-щупом або , за відсутністю такого, побутовим термометром, яким міряють температуру повітря. Вимірювання проводити з 8 до 9 години ранку, оскільки температура грунту в цей час близька до середньодобової.

 

Начальник метеостанції  Звенигородка                         Т.А.Лисенко

« повернутися до списку новин