Звіт голови Звенигородської районної ради
Шановні земляки! Відповідно до статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", звітую перед вами про роботу Звенигородської районної ради та виконавчого апарату за період з грудня 2016 року по грудень 2017 року.
Упродовж звітного періоду районна рада працювала відповідно до Конституції України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад" та згідно з Регламентом Звенигородської районної ради сьомого скликання.
Хочу зазначити, що все те позитивне, що нами зроблено — це колективна праця кожного депутата, виконавчого апарату районної ради, кожної постійної комісії, президії і, безумовно, за підтримки районної державної адміністрації, міської, сільських рад, депутатів обласної ради, керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації.
Підсумовуючи роботу за звітний період, можна сказати, що цей час ми подолали без гострих політичних конфліктів у раді, за що я щиро вдячний усім депутатам.
Я, як голова районної ради, роблю все для того, щоб районна рада працювала ефективно та злагоджено, сприяла консолідації спільних зусиль у вирішенні проблем територіальних громад району.
Я щиро вдячний усім депутатам, сільським головам, керівникам усіх установ, підприємств та організацій, всім тим, хто доклав свої зусилля для забезпечення злагодженої роботи районної ради.
Відповідно до вимог ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада проводить свою роботу сесійно. У звітному періоді ми працювали у досить щільному графіку: проведено 9 сесій районної ради (в тому числі 4 позачергових), на них розглянуто 166 питань, прийнято 154 рішення.
За звітний період проведено 7 засідань президії, відбулося 50 засідань постійних комісій районної ради, на яких розглянуто 524 питання.
На контролі постійних комісій перебуває 56 програм.
Депутатський корпус працював злагоджено над вирішенням проблемних питань, що турбують наші територіальні громади. Ми працювали відкрито, прозоро, широко висвітлюючи свою роботу для жителів району. Так, на сторінках районної газети "Шевченків край" за 2017 рік було розміщено 130 публікацій про діяльність районної ради, на районному радіомовленні озвучено 46 матеріалів. На офіційному сайті районної ради за звітний період було розміщено 387 інформацій як про роботу районної ради, так і про основні події, що відбувалися в районі, реалізовано розділ електронних петицій. При підготовці до пленарних засідань всі проекти рішень заздалегідь розміщуються на сторінках сайту для ознайомлення з ними як депутатів, так і жителів району для внесення відповідних пропозицій. Також на сайті кожен може ознайомитись з усіма рішеннями сесій районної ради сьомого скликання. Голосування на пленарних засіданнях відбуваються згідно з вимогами Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" поіменно, що реалізовано завдяки електронній системі поіменного голосування "Голос Рада", яку ми закупили і встановили на початку 2017 року одними з перших в Черкаській області.
На сьогодні у спільній власності територіальних громад району перебуває 59 об'єктів. У сфері управління відділу освіти знаходиться 36 об'єктів, у сфері управління охорони здоров'я Звенигородської ЦРЛ — 11, у сфері управління відділу культури і туризму — 5, у сфері управління виконавчого апарату районної ради — 7 об'єктів. Упродовж липня-серпня 2017 року було проведено інвентаризацію майна районної комунальної власності, під час якої предметно вивчено технічний стан споруд, їх наявність та потребу в капітальному або поточному ремонтах, виявлено ряд необлікованих об'єктів, з'ясовано стан утримання орендованих приміщень орендарями та законність самої оренди.
На виконання прийнятих регуляторних актів за звітний період проведено:
- 3 конкурси на право оренди майна районної комунальної власності;
- продовжено термін дії 14 договорів оренди;
- за 11 місяців 2017 року від оренди об'єктів районної комунальної власності отримано 414 тисяч гривень, з них до комунальних установ району надійшло 293 тисячі гривень і до загального фонду районного бюджету — 121 тисяча гривень.
Завершена ініційована нами робота щодо примусового зняття з реєстрації в судовому порядку 59 осіб, зареєстрованих у будівлі колишнього гуртожитку СПТУ-34. Триває робота з вирішення питання із залучення інвестицій для реконструкції гуртожитку та створення соціального житла для категорійних верств населення району.
Проводиться робота з вирішення питання про прийняття в районну комунальну власність відокремленого приміщення колишньої Державної автомобільної інспекції для розміщення в ньому центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
В цьому році ми вперше, відповідно до затвердженого районною радою "Порядку проведення конкурсного відбору та призначення і звільнення керівників підприємств, установ, закладів спільної власності територіальних громад сіл та міста Звенигородського району", провели 3 конкурси на заміщення вакантних посад директорів Дитячо-юнацького оздоровчого табору "Звенигора", Звенигородської дитячо-юнацької спортивної школи та Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
За 11 місяців 2017 року до районного бюджету надійшло 368 мільйонів 864 тисячі гривень доходів, що становить 95,2% до річного плану, в тому числі: 358 мільйонів 109 тисяч гривень — до загального фонду та 10 мільйонів 755 тисяч гривень — до спеціального фонду.
Доходи загального фонду районного бюджету (без трансфертів) виконано на суму 62 мільйони 469 тисяч гривень, або 110,7% до плану 11 місяців та 102,6% до річного плану. Понадпланово за 11 місяців 2017 року отримано 6 мільйонів 46 тисяч гривень.
У порівнянні з відповідним періодом 2016 року темпи росту надходжень доходів до загального та спеціального фондів (без трансфертів) становить 150,4%, або надійшло на 22 мільйони 82 тисячі гривень більше.
Перевиконання планових показників у поточному році дало можливість провести збільшення доходної частини районного бюджету на суму 10 мільйонів 273 тисячі гривень.
Загальний обсяг видатків районного бюджету на 2017 рік визначено у сумі 396 мільйонів 380 тисяч гривень.
Видаткова частина районного бюджету за 11 місяців 2017 року виконана у сумі 348 мільйонів 810 тисяч гривень.
За 11 місяців поточного року забезпечено в повному обсязі фінансування видатків на виплату заробітної плати в сумі 130 мільйонів 231 тисяча гривень, проведено розрахунки бюджетних установ за спожиті енергоносії у сумі 14 мільйонів 419 тисяч гривень, проведено поточні ремонти та надані послуги на суму 4 мільйони 859 тисяч гривень, капітальні ремонти на суму 3 мільйони 266 тисяч гривень, придбано основних засобів на суму 3 мільйони 592 тисячі гривень.
У 2017 році на виконання районної програми "Турбота" з районного бюджету було виділено 503 тисячі гривень, з них на матеріальну допомогу, згідно зі зверненнями громадян, використано 236 тисяч гривень.
Сьогодні в районі працюють 30 закладів загальної середньої освіти, 1 інтернатний заклад, 2 позашкільних, 6 міських закладів дошкільної освіти та 23 дошкільні установи, що перебувають у комунальній власності сільських рад району.
У 30 закладах загальної середньої освіти навчається 3 тисячі 911 учнів. Середня наповнюваність класів у місті становить 21 учень, а у сільських школах — 9 учнів. У загальноосвітніх навчальних закладах працюють 614 педагогічних працівників, у дошкільних — 107.
За період 2017 року вчителям загальноосвітніх навчальних закладів виплачені кошти у сумі 40 мільйонів 664 тисячі гривень, працівникам дошкільних навчальних закладів — 7 мільйонів 506 тисяч гривень.
На забезпечення потреб загальноосвітніх навчальних закладів було використано:
- на оплату енергоносіїв — 6 мільйонів 554 тисячі гривень,
- на придбання матеріалів — 1 мільйон 34 тисячі гривень,
- на проведення першочергових ремонтних робіт — 1 мільйон 912 тисяч гривень.
У Центрі дитячої та юнацької творчості Звенигородської районної ради, керівником якого є депутат районної ради Надія Іванівна Янишевська, працює 43 гуртки, в яких займається 661 гуртківець. У поточному році на роботу закладу виділено з районного бюджету 1 мільйон 298 тисяч гривень. За кошти районного бюджету замінено вікна, проведено часткові ремонтні роботи в коридорах та кабінетах.
У Звенигородській дитячо-юнацькій спортивній школі працює 4 відділення, в яких займається 256 дітей. У поточному році на роботу школи з районного бюджету виділено 1 мільйон 840 тисяч гривень. В 2017 році в Звенигородській дитячо-юнацькій спортивній школі замінено систему освітлення спортивної зали, установлено захисні решітки вікон, встановлені енергоощадні віконні блоки.
Згідно з районною програмою "Шкільний автобус", організовано перевезення для 527 учнів та 116 вчителів. У районі забезпечують підвезення учнів до навчальних закладів 10 шкільних автобусів. У 2017 році на умовах співфінансування 50/50% з державного та районного бюджетів було придбано 1 шкільний автобус на 31 місце вартістю 1 мільйон 734 тисячі гривень для Шевченківського навчально-виховного комплексу.
За 2016-2017 навчальний рік за кошти районного бюджету:
- у Звенигородській школі № 1 було частково перекрито дах, замінено вікна, двері, підлогу в гардеробній, придбано шкільні дошки;
- у Звенигородській школі №2 — частину вікон, двері, придбано шкільні дошки та комплект парт.
- у Звенигородській школі №3 — частково перекрито дах, замінено частину вікон, відремонтовано актову залу;
- у Звенигородській школі №4 замінено частину вікон, придбано комплекти парт, зроблено ремонт ігрової кімнати, відремонтовано твердопаливний котел та зроблено ремонт підлоги в класній кімнаті;
- у Звенигородській школі №5 — частину вікон, двері;
- у Звенигородській школі ім. Т.Г. Шевченка замінено частину вікон, дверей, зроблено ремонт у актовій залі, та капітальний ремонт спортивної зали, закуплено комплекти парт;
- у Звенигородській школі-інтернаті — спортивному ліцеї замінено частину вікон, дверей, зроблено сучасні ремонти в чотирьох класах та кімнатах в гуртожитку, зроблено ремонт підлоги на першому поверсі;
- у Вільховецькому та Водяницькому загальноосвітніх закладах замінено вікна на енергоощадні;
- проведено ремонт у Рижанівському та Шевченківському НВК.
Всього в сільських закладах освіти району проведені ремонтні роботи на загальну суму 356 тисяч гривень.
Дитячі садочки районної ради також не залишаються поза увагою:
- дитячий садочок №1 "Оленка" — проведено косметичний ремонт групових кімнат, замінено частину вікон та дверей;
- дитячий садочок №3 " Малятко " — косметичний ремонт групових приміщень;
- дитячий садочок №4 " Берізка" — косметичний ремонт приміщення, замінено частину вікон та дверей, зроблено ремонт одного павільйона;
- дитячий садочок № 7 "Червоненька квіточка" — косметичний ремонт групових кімнат, відремонтоване вуличне освітлення;
- дитячий садочок № 8 "Журавлик" — проведено косметичні ремонти групових кімнат та кімнат гігієни;
- дитячий садочок № 9 "Веселка" — проведено косметичний ремонт холу, замінено частину вікон.
У 2017 році в районі діяли 37 пришкільних таборів при загальноосвітніх навчальних закладах, в яких послугами відпочинку охоплено 2900 дітей. У дитячо-юнацькому оздоровчому таборі "Звенигора" оздоровлено 112 дітей. На проведення ремонтних робіт, закупівлю матеріалів, обладнання та заробітну плату в 2017 році з районного бюджету на табір було виділено 318 тисяч 680 гривень.
У 2017 році на проведення спортивно-масових заходів у районі, було виділено близько 100 тисяч гривень та 120 тисяч гривень на районну програму "Розвитку футболу". Варто зазначити, що футбольна команда Звенигородського району "Шевченків край" третій рік поспіль посідає 2 почесне місце в обласній першості серед команд першої ліги, що дає право нашій команді в 2018 році зіграти у вищій лізі. Президентом футбольного клубу "Шевченків край" є депутат районної ради Віктор Васильович Крикун, який є спонсором нашої команди, а також опікується молодим поколінням футболістів.
Реалізацію районних програм у галузі культури в районі забезпечують 1 районний Будинок культури, 23 сільських будинки культури, 11 сільських клубів, 31 бібліотечний заклад, 2 школи естетичного виховання та 1 краєзнавчий музей.
Всього на галузь культури району в 2017 році районна рада виділила 16 мільйонів 363 тисячі гривень, в тому числі додатково на розвиток закладів культури — 2 мільйони 128 тисяч гривень. За рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету ми мали можливість додатково профінансувати:
- проведення капітального ремонту відкритого танцмайданчика в міському парку на суму 90 тисяч гривень. На відремонтованому танцмайданчику в теплий період року щотижня проходили вечори відпочинку для жителів міста і району, святкові та урочисті заходи.
- у дитячій художній школі замінено вікна, проведено ремонт трьох класних кімнат, частковий ремонт підлоги.
- на районний Будинок культури виділено кошти для проведення ремонтних робіт
фойє в розмірі 110 тисяч гривень. Придбано звукопідсилювач — 16 тисяч гривень; комплект духових інструментів — 70 тисяч 330 гривень; костюми для учасників духового оркестру — 30 тисяч 360 гривень.
Медична галузь району представлена 8 програмами, що перебувають на контролі постійної комісії районної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та соціального забезпечення: первинний рівень медичної допомоги забезпечується районним комунальним закладом — Звенигородський Центр первинної медико-санітарної допомоги. В структуру Центру входять 8 амбулаторій, в тому числі — 2 по місту, 6 сільських амбулаторій та 28 ФАПів. Центр налагодив виїзди сімейних лікарів та педіатрів у кожне село району, згідно з графіком. З початку 2017 року лікарі Центру здійснили планових виїздів на села — 344, при яких оглянуто 4928 пацієнтів.
У 2017 році на фінансування Звенигородського Центру первинної медико-санітарної допомоги виділено 15 мільйонів 757 тисяч гривень.
Завдяки активній підтримці депутатського корпусу Звенигородської районної ради та сільських голів за виділену субвенцію в 2017 році проведено низку капітальних і поточних ремонтів на суму 694 тисячі 816 гривень, зокрема:
- виконані роботи з ремонту стелі в коридорах, вбиралень, сходової клітки, замінено плитку на підлозі коридорів першого та другого поверхів, покладено тротуарну плитку на подвір'ї, замінено частину вікон амбулаторії № 1 м. Звенигородка
- замінено плитку в маніпуляційному та оглядовому жіночому кабінетах; замінено частину вікон та дверей амбулаторії № 2 м.Звенигородка;
- утеплено та відремонтовано приміщення Моринської амбулаторії, завідувач — депутат районної ради Василь Іванович Зарубайко;
- відремонтовано фізіотерапевтичний кабінет Шевченківської амбулаторії;
- проведено комплексний ремонт фізіотерапевтичного кабінету Княжицького ФАПу;
- замінено частину вікон Неморозького ФАПу.
У 2017 році за кошти районного бюджету для Центру первинної медико-санітарної допомоги придбано комп'ютерної та офісної техніки на суму 274 тисячі гривень та медичного обладнання на суму 423 тисяч 437 гривень, зокрема: холодильники, апарати магнітотерапії, прилади дарсонваль, фотометри, електрокардіографи, апарати УВЧ, кушетки, штативи, тонометри, деструктори та багато іншого. Все це обладнання було особисто передане депутатами районної ради в сільські медичні заклади району
Вторинна медична ланка району представлена Звенигородською центральною районною лікарнею, на базі якої діють шість відділень та розгорнуто 216 ліжок.
Бюджет лікувально-профілактичних закладів району в 2017 році склав 54 мільйони 190 тисяч гривень, на Звенигородську центральну районну лікарню виділено 38 мільйонів 471 тисяча гривень. У тому числі додаткові видатки по галузі склали 8 мільйонів 230 тисяч гривень. Депутати районної ради провели роботу та визначили пріоритети, згідно з якими виконані ремонтні роботи, а саме:
-капітальний ремонт травматологічного поста хірургічного відділення; ремонт вентиляційної системи рентгенкабінету; заміна вікон; ремонт приміщень для створення центру "Здоров'я жінки"; модернізація приймального відділення. Закуплено медичне обладнання — лапароскоп, аудіометри, кардіографи, холтери, стерилізатори, лампи в операційну, трубка рентгенологічна, мікроскопи.
І на цьому ми не плануємо зупинятись, адже медицина повинна не тільки існувати, а й розвиватись та поліпшувати свою матеріально-технічну базу.
Крім усього вищезазначеного, цей рік став для нас роком кардинальних змін у галузі медицини, саме завдяки нашим спільним зусиллям, цілеспрямованій та послідовній роботі всього депутатського корпусу, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 471-р "Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області", наш район став центром одного із п'яти госпітальних округів Черкащини — "Центрального госпітального округу", до складу якого увійшли м.Ватутіне, Звенигородський, Шполянський, Катеринопільський та Лисянський райони. Крім того, виявив бажання ввійти до складу нашого госпітального округу й Городищенський район.
Всі пам'ятають, як початковий перспективний план, що пропонувався Кабінету Міністрів України, не визначав наш район як центр госпітального округу, і лише завдяки наполегливим зусиллям депутатського корпусу наш голос був почутий. Я вважаю це доленосною віхою в історії Звенигородщини.
Ми не зупиняємось на досягнутому, наступна наша мета — стати одним із центрів нової адміністративної одиниці — Звенигородського повіту. В цьому у нас є спільне бачення, розуміння та підтримка з боку Черкаської обласної ради, підтвердження цьому ми почули 7 грудня з виступу її голови Олександра Вельбівця під час урочистостей з нагоди Дня місцевого самоврядування в України, на які він завітав саме до нашого району.
Важливою складовою діяльності районної ради є робота з розгляду звернень громадян та забезпечення їхнього особистого прийому.
З початку 2017 року на розгляд до районної ради надійшло 187 письмових звернень громадян, 14 інформаційних запитів, 3 депутатських звернення, 2 заяви, 17 листів громадян, 1 лист від народного депутата України та 2 листи від депутата Черкаської обласної ради.
Всі звернення та запити були розглянуті у встановлений законодавством термін.
У ході забезпечення ведення діловодства до районної ради надійшло 885 документів, направлено 486 листів. Підготовлено 185 розпоряджень.
За звітній період працівники виконавчого апарату районної ради надали 65 юридичних консультацій посадовим особам місцевого самоврядування, 90 консультації громадянам, узяли участь у 18 судових засіданнях.
Упродовж 2017 року, за ініціативи та підтримки районної ради, відбулися такі заходи:
- 5 березня, у переддень Міжнародного жіночого свята, за ініціативи районної ради та районної спілки "Жінок Звенигородщини", проведено районний конкурс "Жінка року", за результатами якого визначено переможців у 12 номінаціях.
- 6 травня, за ініціативи та організації районної ради, на Звенигородщині відбувся велопробіг, присвяченій 72-й річниці Великої Перемоги.
- 6 травня у Звенигородській школі-інтернаті — спортивному ліцею, за ініціативи та підтримки районної ради, було проведено міжрайонний турнір з футболу "Кубок Героїв АТО" . У турнірі взяли участь 4 команди учасників АТО — з Тальнівського, Лисянського, Катеринопільського і Звенигородського районів. Спонсорську допомогу в організації та проведенні турніру надали депутати районної ради Юрій Олександрович Алексєєв, Віктор Андрійович Заєць, Сергій Миколайович Лебединець, Володимир Васильович Міняйло та Віктор Борисович Шевченко.
- 25 червня, за ініціативи та організації районної ради, було вдруге проведено фестиваль "Мелодії сердець Кобзаревого краю". Цьогоріч на нього з'їхалися понад два десятки талановитих учасників з Ватутіного, Шевченкового, Моринців, Княжої, Озірної і Звенигородки. Цей фестиваль започаткований нами не просто, щоб урізноманітнити приємний відпочинок та зробити цікавим дозвілля жителів району, але й віднайти невідомі таланти серед людей, які живуть поряд з нами.
- 2 вересня на центральній площі міста, за ініціативи та підтримки районної ради, втретє відбулося свято "Винограду, меду та вина", в якому взяли участь не тільки представники нашого району та області. Свою продукцію представляли учасники з інших областей України.
Активну участь в організації свята взяли депутати районної ради: Дмитро Анатолійович Шукало, Олександр Григорович Кохан, Ольга Василівна Тихолоз, Микола Пилипович Яцун, Олег Петрович Голуб.
- 12 жовтня, за ініціативи та підтримки районної ради, було проведено, колись традиційні, змагання з легкоатлетичного кросу "Золота осінь" на приз Звенигородської районної ради. Захід відбувся у місцевому дендрологічному парку, де зібралось більше двохсот юних фізкультурників, учнів шкіл та середніх, спеціальних навчальних закладів району.
- 30 листопада до районної ради надійшов лист-відповідь від Млавського повіту Мазовецького воєводства Польщі з бажанням польської сторони налагодити партнерські стосунки із Звенигородським районом. Сподіваюсь, започаткована нами справа матиме позитивне продовження на взаємовигідних партнерських засадах.
- 2 грудня, за ініціативи та підтримки Звенигородської районної ради, у великому залі дитячо-юнацької спортивної школи відбувся міжрайонний тенісний турнір, присвячений пам'яті героїв АТО, на призи Звенигородської районної ради. Участь у турнірі взяли представники Звенигородського, Лисянського, Тальнівського, Катеринопільського, Шполянського, Городищенського районів та міста Ватутіне.
Зважаючи на вищеперелічене, можна з упевненістю сказати, що, за підсумками діяльності роботи районної ради за звітний період, дякуючи спільній роботі депутатів, голів постійних комісій, виконавчого апарату ради нам вдалося немало зробити для наших громадян. Щиро вдячний усім за слушні пропозиції, рекомендації, підтримку та конструктивну критику, сприяння та допомогу. В наступному році нас чекають не менш важливі завдання. Особисто для себе на перспективу бачу:
- основною стратегічною метою — збереження Звенигородського району, батьківщини Тараса Шевченка, під час проведення адміністративно-територіальної реформи та створення на його основі Звенигородського повіту, до складу якого увійдуть прилеглі райони та місто обласного підпорядкування;
- успішна реалізація на Звенигородщині медичної та освітянської реформи.
Серед нагальних проблем, які необхідно вирішити у 2018 році, є зокрема:
- будівництво глибинної свердловини для забезпечення якісною питною водою Звенигородської центральної районної лікарні;
- завершення будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям у місті Звенигородка;
- продовження робіт з ремонту об'єктів дитячо-юнацького оздоровчого табору "Звенигора", забезпечення його належного фінансування для організації повноцінного оздоровлення дітей у літній період;
- залучення інвестицій для реконструкції колишнього гуртожитку СПТУ-34 та створення соціального житла для категорійних верств населення району;
- передача до районної комунальної власності відокремленого приміщення колишньої Державної автомобільної інспекції для розміщення в ньому центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;
- реконструкція та переведення на альтернативні джерела опалення комунальних закладів району;
- забезпечення стабільного інвестиційного клімату в районі, залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій для інвестування виробничої та соціальної сфери;
- налагодження партнерських стосунків з Млавським повітом Мазовецького воєводства Польщі. Сподіваюсь, у 2018 році делегація від Звенигородщини завітає до Польщі.
На завершення хочу запевнити всіх, що районна рада працює і буде працювати, щоб наші громадяни і суспільство в цілому відчуло з боку влади розуміння їхніх потреб та інтересів, підтримку і реальні, а не лише задекларовані зміни.
У новому році хочу побажати всім жителям Шевченкового краю мирного неба, міцного здоров'я, родинного щастя, достатку і благополуччя. Нехай Господь оберігає вас від усіх негараздів, а Різдвяна зоря подарує добрий настій та віру, надію і любов.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)