Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

Інформаційно-роз’яснювальна роботи серед населення району щодо легалізації заробітної плати та зайнятості.

Переглядів: 142

На виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 та відповідного доручення голови обласної державної адміністрації Р. Боднара фахівці органів Державної служби України з питань праці, Державної податкової служби, головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області реалізують заходи, передбачені дорученням.

 У регіоні вони проводять широку інформаційно-роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, які працюють у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування, про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, відвідують підприємців на робочих місцях та надають консультації роботодавцям та їхнім працівникам. Пояснюють здебільшого переваги офіційного працевлаштування та сплати страхових внесків у повному обсязі, використання нових електронних сервісів Пенсійного фонду, наголошують на цінності кожного місяця страхового стажу. Про виявлені факти здійснення фізичними особами підприємницької діяльності без державної реєстрації оперативно інформують Державну податкову службу в області для відповідного реагування. 

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що у зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати з 01 січня 2020 року зросли і штрафи для роботодавців за порушення законодавства про працю. Для прикладу, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення працівників на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи  повний робочий час та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску передбачено штраф у розмірі 141 690,00 гривень. 

Водночас штраф не є самоціллю контролюючих органів. Важливіше, щоб громадяни усвідомили мету офіційного оформлення трудових відносин, змінили своє ставлення до цього питання, а суспільство в цілому характеризувалося високою культурою сплати страхових внесків.

Кожен має розуміти: офіційне працевлаштування працівників – це соціальні гарантії (оплачувана відпустка, страхові виплати у разі хвороби, безробіття), трудові права та гідна пенсія.

Довідково. Перевірити наявність та тривалість свого страхового стажу застраховані особи можуть, зареєструвавшись на вебпорталі Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua).

« повернутися до списку новин