A A A K K K
для людей із порушенням зору
Звенигородська районна рада
Черкаська область

КІННИЙ ПАТРУЛЬ ОБЕРІГАЄ ЗВЕНИГОРОДСЬКІ ЛІСИ

Дата: 07.11.2016 15:18
Кількість переглядів: 890

Унікальна лісова охорона патрулює бори та діброви на території Хлипнівського лісництва Звенигородського лісгоспу. Наглядає за порядком «кавалерія» у складі місцевих майстрів лісу, які з задоволенням взялися опановувати навики верхової їзди. Аналогів такої лісової охорони в Україні поки що немає. 

 

Ідея відродити козацькі традиції у лісовому господарстві належить лісничому Хлипнівського лісництва Борису Юрченку. Досвідчений лісівник і дбайливий господар належить до тієї когорти ентузіастів, яким завжди хочеться зробити більше. Це неминуче впливає і на результати роботи самого лісництва – одного з флагманів підприємства.

Ініціативу підтримало і керівництво лісгоспу. Більше того – допомогло втілити ідею в життя, профінансувавши закупівлю коней та амуніції.

За словами директора ДП «Звенигородське лісове господарство» Анатолія Проценка, використання коней для потреб лісового господарства – практика, звичайно, не нова. – Раніше – це була основна тяглова сила при вивозці лісу. Нині ж, у пріоритеті, так сказати, «транспортна» функція, –зауважує керівник підприємства. – Не всяка техніка здатна подолати лісові дороги, а тим паче – бездоріжжя. Для коней же такі перепони не становлять труднощів. Тож, безумовно, для лісової охорони – це великий плюс та підвищення ефективності її роботи.

Ще однією перевагою для охоронців лісу, за словами Бориса Юрченка, є майже безшумне пересування.

– Патрулюючи на автомобілі, рідко вдавалося когось «застукати» на місці злочину. Почувши гул від транспорту, лісопорушники встигали, якщо не замести сліди, то зникнути з місця події. Кінь же рухається по лісу нечутно, а отже можна наблизитися до місця злочину непомітно, - пояснює він. Одного разу так вдалося застати зненацька незаконних заготівельників, які орудували бензопилою.

Якщо ж впоратися самотужки з порушниками лісовому охоронцю складно, він може викликати підмогу.

Серед низки переваг кінного патруля ще й економічні. Адже утримання техніки, закупівля пального та запчастин обходиться дорожче, ніж догляд за тваринами. І хоча тут теж є свої статті витрат, особливо на етапі розвитку цієї справи, втім лісівники вважають їх цілком виправданими.

В кінному парку лісництва нині перебувають Оскар, Граф, Прибій, Мальвіна і Долік. Серед них є по представнику вестфальської та англійської верхової породи, решта – місцевих, придбаних на Жашківському кінному заводі.

Подбали в лісництві і про належні умови для своїх підопічних. За словами заступника директора лісгоспу Олега Баглая, для цього відновили наявну господарчу споруду, пристосувавши її для утримання тварин. Для коней тут облаштували просторі вольєри, відвели спеціальні місця для зберігання амуніції, подбали навіть про підігрів води узимку. На території лісництва облаштували також спеціальний літній загін.

Лісівники сподіваються, що таке нововведення у роботі лісової охорони дасть свій результат. Найперше, мають надію на зменшення кількості порушників, а вже потім на їх виявлення. Адже знаючи, що ліси під надійним наглядом, охочих незаконно поживитися лісовими багатствами, має однозначно поменшати.

Автор: 
Источник: lis-ck.gov.ua, 07.11.2016


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь