Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

До уваги роботодавців! Зміни в законодавстві з питань виконання квоти з працевлаштування

Переглядів: 279

З 01 січня 2018 року набрали чинності зміни до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI.

Для підприємств (установ, організацій) із чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб запроваджується квота в розмірі не менше однієї особи в середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком лишилося 10 і менше років (далі – особи передпенсійного віку). Тобто, поряд із нормативом працевлаштування інвалідів, починаючи з 2018 року, такі роботодавці мають також посприяти в працевлаштуванні до себе однієї особи передпенсійного віку.  Ця вимога не стосується фізичних осіб-підприємців і фізичних осіб, які використовують найману працю.

Для підприємств зі штатом понад 20 працівників нічого не змінюється: вони мають виконувати норматив працевлаштування інвалідів і 5% квоту, до якої, окрім осіб передпенсійного віку, потрапляє ще низка категорій осіб із ч. 1 ст. 14 Закону про зайнятість населення.

Обов'язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування вказаних громадян, про що роботодавці інформують щороку Державну службу зайнятості в установленому порядку (ч. 3 ст. 14 Закону про зайнятість населення). Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню (звіт по квоті), подають до центру зайнятості не пізніше 1 лютого після звітного року (п. 2.5 Порядку № 271).

« повернутися до списку новин