Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

У селі Вільховці відбулися заходи присвячені В.М. Чорноволу

Переглядів: 571

   Третього листопада голова Звенигородської районної ради Володимир Кучер взяв участь в урочистих заходах присвячених пам’яті Героя України, відомого політичного і громадського діяча, борця за волю України В’ячеслава Максимовича Чорновола.

 

Зустріч Всеукраїнської асоціації шкіл, що носять ім’я В’ячеслава Чорновола, власне таку назву мало зібрання, яке пройшло на його батьківщині у селі Вільховці. А гаслом стала цитата  лідера Народного Руху України «Україна починається з тебе». Погожої осінньої днини до Вільховецької школи завітали гості звідусіль – Києва, Львова та інших місць держави  чиї терена мають загальноосвітні навчальні заклади з Чорноволовим іменем.  Місцеві школярі та педагоги презентували гостям свій навчальний заклад, відбувся також круглий стіл під час якого лунали спогади про великого українця. Учасники зустрічі відвідали могили батьків Вячеслава Максимовича, здійснили екскурсію до садиби-музею, де свого часу він проживав, поспілкувалися  з його земляками-сельчанами. Серед гостей були і члени родини В. Чорновола – сестра Валентина Максимівна та син Тарас.

     На увіковічення памяті Вячеслава Чорновала його іменем названо вулиці і площі в більшості українських міст та  присвоєно понад десяткові навчальни закладів, відкрито кабінет-музей, існує Фонд Вячеслава Чорновола, споруджено низку пам’ятників.

« повернутися до списку новин