Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

День Соборності України

Переглядів: 113

День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом.

Тож з цієї нагоди біля пам'ятника Т.Г. Шевченку відбувся урочистий мітинг, в якому взяв участь голова районної ради Володимир Кучер.

На мітингу виступили етнограф, краєзнавець, заслужений працівник культури України Вадим Мицик та настоятель храму Вознесіння Господнього отець Василь, які зазначали, що День Соборності для кожного українця є великим державним святом і що сьогоднішнє зібрання  ще раз підтверджує, що ми єдині, що Україна  неподільна.  

Всі  присутні зробити коло єднання навколо пам’ятника Т.Г. Шевченка. Після, керівництво району та міста поклали квіти до підніжжя Пам’ятного знаку та схилили голови на знак вдячності та пам’яті про тих хто поліг за незалежність та соборність нашої держави. 

« повернутися до списку новин