Звенигородська районна рада
Звенигородський район, Черкаська область

100-річчя Вільного козацтва

Переглядів: 518

“100 років тому, у квітні 1917 року, на Звенигородщині зародилося Вільне козацтво як своєрідна військово-міліційна організація українського селянства, мета якої спочатку полягала у захисті своїх сіл в умовах наростаючого громадського безладу, в тому числі і від мародерів та банд дезертирів, що хлинули з фронту. З часом козаки стали активними учасниками національної та соціальної боротьби. Газета «Звенигородська думка» писала: «Прийшли з фронту «товаріщі» большевики і почали, яко люде добре навчені на фронті «соціалізму» російськими чорносотенцями. Проводити свою програму «Що моє, то моє і що твоє – то теж моє» . Ось в таких умовах навесні 1917 року у селі Гусакове Звенигородського повіту (нині – Звенигородський район) зародився рух за утворення Вільного козацтва.»

 28 квітня Звенигородщина відзначила 100-річчя Вільного козацтва на стадіоні «Колос».  Дійство розпочалося  із урочистої ходи в колоні, сформованої  з козаків на конях, барабанщиків,  представників сільських громад, учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура» ). Були проведені спортивні змагання і посвята в козаки.

 Одним з найяскравіших моментів була вистава Звенигородської загальноосвітньої школи №2 про історію України «Еволюція Козацтва».

 Сільські громади розважали піснями і танцями, пригощали смачною кашею. Переможців та учасників змагань, конкурсів  нагороджено грамотами, подяками і подарунками.

« повернутися до списку новин