A A A K K K
для людей із порушенням зору
Звенигородська районна рада
Черкаська область

Районне свято винограду, меду та вина вже вдруге відбулося на Звенигородщині.

Дата: 05.09.2016 17:02
Кількість переглядів: 1363

    3 вересня у місті Звенигородці вже другий рік поспіль районною радою організовано та проведено  фестиваль під назвою "Свято винограду, меду та вина."

 

Для цієї значимої події початок вересня місяця обрали не випадково, адже це оптимальний час для дозрівання винограду і підведення підсумків медозборів. Час коли багата на щедроти українська земля-годувальниця рясно обдаровує трударів рясними врожаями. Ідею проведення такого свята давно виношували виноградарі Шевченкового краю. І от минулого року вона була вперше матеріалізована на центральному майдані Звенигородки. Дійство сподобалося не тільки його учасникам, але й численним відвідувачам-городянам та гостям з навколишлишіх усюд. Тож нині, врахувавши окремі зауваження та побажання, висловлені під час вдалого минулорічного дебюту, організатори доклали чималих зусиль, щоб фестиваль вийшов на новий, значно вищий і якісніший рівень. І сподівання подвижників цього, без перебільшення, феєричного дійства випрадалися з надлишком. Цьогоріч на свято завітали близько сорока, поряд з місцевими, виноградарів, медо та виноробів з Черкас, Умані, Смілої, Ватутіного, Катеринопітьського, Маньківського, Шполянського, Лисянського, Монастирищенського районів.  

      Центральну площу міста та дорогу біля неї традиційно заповнили виставкові та торгові точки, де можна було придбати   різноманітні види меду та продукції бджільництва,  медовуху, медовий квас і настоянки.  Виноградарі демонстрували вирощений виноград,  а винороби – найвишуканіші вина авторського виробництва.  І все це можна було досхочу продегустувати та обрати за власним смаком і вподобаннями. Розважали гомінкий виставковий майдан аматори  та професійні артисти краю, які дарували публіці українську пісню та хороший настрій. Як і годиться, за українським звичаєм добру справу розпочали з молитви, яку вознесли Господу священники Української Православної Церкви Київського Патрірхату Отець Віктор та Отець Маркіян,  освятивши дари природи, представлені на фестивалі. Окрім згаданої продукції свято майоріло виробами місцевих умільців: гончарів, вишивальниць та рукодільниць,  майстрів традиційних народних ремесел,  різблярів, деревообробників, художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, серед яких чималий загал вихованців місцевих художньої та школи мистецтв. Особлива відповідальність випала на членів журі  – обрати серед такого колоритного різноманіття переможців у номінаціях та вручити найкращим призи від спонсора – Спілки підприємців Звенигородщини. Переможці визначалися серед категорій продукції бджільництва, виноградарства і виноробства. За рішенням журі перемогу здобули:

    В номінації «Найбільша кількість представлених сортів винограду»  -

Лещенко Юрій Михайлович, м.Звенигородка, 30 сортів винограду.

    В номінації «Найважча ягода» - Чупріненко Віктор Васильович, м.Звенигородка, ягода вагою 23 грами(сорт «Атаман»).

    В номінації «Найважче гроно» - Щур Олег Васильович, с.Козацьке, 1кг 624 гр.,   сорт «Благовісний».

    В номінації «Найкраще біле вино» - Фещенко Володимир Васильович, м.Монастирище, сорт «Лідія».

    В номінації «Найкраще червоне вино» - Роздорожній Василь Васильович, м.Монастирище, вино  «Вермут».

    В номінації  «Найбільше представлених видів вина» - Балковенко Олександр Іванович, м.Шпола, 15 видів.

    В номінації «Найбільша кількість представлених видів меду» - Бабенко Ігор Михайлович, м.Звенигородка, 5 видів.

    В номінації «Оригінальність представленої продукції» Стрільченко Максим Володимирович, м.Звенигородка.

    В номінації  «Креативність оформлення виставкового місця та продукції» - Пиляй Юрій Валентинович, м.Звенигордка.

    Решту учасників свята  нагороджено дипломами та подяками Звенигородської районної ради. За словами її голови Володимира Кучера: «Свято вдалося на славу та стане на Звенигородщині традиційним. Задумане і проведене воно було з метою відродження та популяризації давніх народних українських традицій і ремесел. Учасники фестивалю змогли показати результати своєї праці, а подивитися на всю цю красу і смакоту прийшло кілька тисяч мешканців і гостей міста. Люди залишилися задоволеними, і це головне.»

 

 

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь